české srdce
                       
Urážlivé komentáře mým jménem? Neexistuje! Ověř
IP adresu Jak ji zkontrolovat? - tu klikni na návod,
túúú túú
                   
Labanda ©


Hraj si s kočičkou ;-)
- zdroj mých obrázků

Mě zaujalo a je zajímavé.

Pes na cestě domů

25. července 2015 v 14:09 | Labanda ©
Rozhodla jsem se sdílet tuto face bookovou stránku i tu na blogu, protože je moc užitečná a pomáhá pejskům. A protože Bak hledá domov, kde by ho měli rádi a netrápili ho víc, než co ho hloupí lidi trápili Zamračený
Jelikož Bak je sice už docela dost starý a hlavně slepí, nemůže tahle chuděrka najít nový domov, kde by dožil v klidu svá poslední léta a kde by zároveň cítil trochu lásky a něhy. Možná že se mezi vámi blogaři najde někdo, kdo by se ho rád ujal a tak vkládám nejen fotečku s krásnou básní o jeho osudu, ale zároveň i odkaz na FB stránky, kde můžete kontaktovat tuto nadaci: Pes na cestě domů a popřípadě siBaka odvezli domů :)(klik)

Cesta k mým matkám

30. září 2012 v 5:36 | Labanda ©
Toto jsem napsala Edith na její opravdový příběh, který vydala knižně Cesta k mým matkám.

Edith chtěla jsi upřímnou kritiku své knihy Cesta k mým matkám? Tak upřímně ti mohu říct, že nejsem ještě ani v polovině knihy a musím jí hltat slovo od slova, už dlouho nečtu, maximálně Malého prince, protože tu mám během 2h přečtenou. Jen jsem zkusila číst kousek a nechala to na tom, jestli mě osloví a přečtu jí celou, naprosto mě uchvátila! Ještě nevím, jestli se setkáš se svou biologickou
matkou a nemohu se dočkat až se dočtu k té kapitole. No ty víš, že kvůli mamince jsem už hodně naplakala slz a ty jsi mě přinutila plakat znova. A jestli je někdo s krutým osudem, jsi to ty. Protože sice mě oba rodiče chybí a to mocinky moc, ale poznala jsem s nimi úžasné dětství bez strádání. (Sice si jejich smrt vyčítám a vyčítat asi ani nikdy nepřestanu.) Každému dítěti bych přála takové rodiče (i když moje maminka poznala dětský domov sice až v pubertě, kvůli rozvodu rodičů). Přála bych je i tobě zlatíčko. Obdivuji tvou sílu a odhodlání a také tvé organizační schopnosti a i to, že jsi své pocity dokázala takto utvořit do knihy, to já je vkládám do svých básní, ale určitě ne tak obratně jako ty ;-) Klobouk dolů.
Myslím že tvá kniha stojí i za uvážení, dle ní napsat scénář a natočit film. (Ten scénář bys měla napsat ty, aby to bylo co nejvíce realistické)


ilustrace z knihy Malířka Ida E. Novotná

Autorkou fotky na křtu CKMM Jitka Zajíčková

Knihu jsem už dočetla a musím říct, že jsem ráda, že jsem jí začala vůbec číst, protože je to emocionální a skvělá kniha, kterou jedině všem doporučuji si přečíst. Já jí teď pošlu na Slovensko Aničce (mé adoptivní facebookové mamince Usmívající se),která podobné knihy zbožnuje a pak vám ještě tady zveřejním i její dojmy a pocity z knihy.

Edithko mockrát ti děkuji za tu knihu, kterou jsi mi poslala, protože, kdyby ne o moc bych tím přišla, úžasně píšeš :-)
HODNĚ ŠTĚSTÍ :-*

Ra Very - umělkyně fotografka, nadchla mě

12. října 2011 v 8:01 | Labanda ©
Tak mám pro vás zde umělecké fotky jedné holčiny, tady od nás, myslím si, že umí s fotákem úplná kouzla, je šikovná, tomu říkám dar od boha :-) Dovolím si sem dám její ukázky a odkaz na stránky na FB. Protože je zdrojem, nemohla jsem ta kouzelná fota nechat bez povšimnutí a tak jí udělám zde malou reklamu, aby jste se o ní dozvěděli a ti co mají účet na FB jí mohli i okomentovat nejen jen její práci na jejích stránkách. Byla by škoda a pomalu hřích, neukázat vám její nádhernou práci :-) Více fotografií najdete v celém článku!BOLO NEBOLO - Van Rosko

25. září 2011 v 8:10 | Labanda ©

Kde bolo tam bolo, bola krásna princezná
Bola tak jemná, že postávala pri lese bez mena
Bez duše, bez pohybu aj tak je vznešená
Prihovorím sa jej ale ona ma odmieta,
že čaká anjela čo ju v nebi privíta.

Prečo je tak smutná a nikomu neverí ?
Som Lukáš daj mi ruku prejdeme sa spolu cez hory
Prosím uver mi, chcem ti iba dobre
usmej sa veď ono to bude všetko dobré.

Tak čo ti je, prečo sú tvoje oči krvavé ?
Nebuď smutná pozri na tie listy ake su hravé
Niektoré žlté ine orandžové a aj zelené
prosim hľadaj krásu a nie podnety depresívne.

Tak prehovor som tu iba pre teba
Áno prehovorila a smutným tónom rozpráva
Umreli mi rodičia otec aj mama
Obaja odišli a ja tu ostávam pre nič a sama.

Vidím, že to nechápeš tak ako chceš
idem ja svojou cestou nekam preč.
Nie kráska to čo sa stalo je mi ľúto
naozaj ma to zarazilo a teraz je medzi nami nejake puto

Niečo mi vraví, že ty si ta čo cely život hľadám
ty si tá o ktorej snívam, že sa jej raz dočkám
Ano smutná hľadá svojho anjela
A ja som tu pre teba aby si vedela.

Kotátka jako bonsaj? Nevím mám - li se smát, nebo brečet!

13. února 2011 v 17:30 | Labanda ©
Když jsem tu stránku poprvé našla nemohla jsem tomu uvěřit, dokonce abych zjistila pravdu jsem si jedno objednala, ale do teď ani žádná odezva, ale stále nevím. Dokonce jsem na to jaksi potom pozapomněla až včera mi psal šelmička, něco máš na icq napiš prosím o tom hnusu článek, tak se dneska do toho pouštím. On kočky zbožnuje a tohle se příčí jeho zdravímu úsudku. Kamarád říká, že to je hloupí vtip, ale Lucernička mě teď přesvědčila o něčem horším, že to je pravda aj v rádiu o tom mluví, no hnus!!!!!!! Ale já je jednou i objednala a nepřišlo nic, tak jsem z toho tumpachová, teď mají hlášku, že je vyprodáno, ale to je divné, když byly podzimní koťata, napište mi prosím svůj názor, prý v Japonsku se to děje, že by ochránci to dovolili i u nás? Se mi moc nezdá, jenže jeden nikdy neví a stejně, jestli jde jen o hloupí žert, tak chci aby tu stránku zakázali! protože nějaké děti to uvidí a budou se snažit to napodobit no a kde to ty děti vzaly ten nápad? Na těch stránkách!!! Vůbec se mi to nelíbí a jdu asi na FB založit oponent stranu anti proti bonsajům z kotátek, kdo se bude chtít do skupiny přidat, tak budu jen ráda, jdu na to ;-)


Co říkají nehty o vašem zdraví.

21. ledna 2011 v 11:32 | Labanda ©
Rudě nalakované drápky nejspíš naznačí, že jste na lovu, ale tentokrát je řeč o nehtech v přirozeném stavu. Právě tam se totiž projeví váš zdravotní stav!
v celém článku:
šipkadolu4

Jen hloupá prskavka, znám co umí na vlastní kůži.

18. ledna 2011 v 16:30 | Labanda ©
  Tenhle článek mě zaskočil a zarazil, jak někdo může být tak hloupí a stejně mě to nutí k rozčílení, jako autora článku a tak jsem si ho s jeho dovolením tu dovolila okopírovat a zdroj máte uveden ikonkou, nechala bych odkaz, ale nevím, jestli by jste byli tak ochotní, jako se týče návodů kliknout na odkaz, tak je okopírovaný a nezapomeňte autora poctít svou návštěvou.

Zapálili si prskavku a neštěstí bylo na světě. Znám paní Zdenku Borýskovou a vím o ní, že je to rozumný a zodpovědný člověk. Když jsem si ale přečetl tento článek a diskuzi pod ním, měl jsem šílený vztek! Lidé snad přestali uvažovat. Pod článkem najdete názory, které myslící bytost musí nutně urážet. Však si ho přečtěte a pak se sem třeba vraťte. Mně rozčílil především názor, že nevidomí lidé si vůbec neměli tu prskavku zapalovat. Proč ne? Protože prý na to nevidí a tak z toho nemůžou nic mít. Znám desítky nevidomých lidí, kteří mají prskavky rádi. Ony jsou totiž cítit a vydávají i charakteristický zvuk. Nevidomý s jejich vůní může mít spojenou stejně hřejivou vzpomínku na Vánoce, jako kdokoli jiný. Autoři těch odsuzujících názorů také neuvážili, že se slepý člověk chová celkově daleko odpovědněji, než většina zdravých spoluobčanů. Slepec neriskuje v autě, neprovozuje adrenalinové sporty, nevykonává nebezpečná povolání. Za 42 let mého života je neštěstí manželů Borýskových prvním, o kterém vím! Od prskavky prostě něco chytilo a vyhořel jim byt. V kolika rodinách zdravých lidí se něco podobného stalo? Požárníci by jistě mohli vyprávět! Můžete si být jistí, že paní Zdenka nebyla opilá. Když vznikl požár, dostali se oba manželé z bytu bez zranění. Majetek to ale bohužel odnesl.
   Chci věřit, že jste schopní pochopit, že si dva z několika tisíc nevidomých v naší zemi chtěli zapálit prskavku a že jim to prostě nevyšlo. Ty ostatní tisíce žádné neštěstí nepostihlo, tudíž nelze vyvodit závěr, že si Borýskovi za tu katastrofu mohou sami. My jim pomůžeme a věříme, že vy také!
   Číslo účtu pana Josefa Borýska je: 235 146 960 / 0300 (poštovní spořitelna). Předem vám všem jejich jménem děkujeme!
                   Markéta Orságová a David Bachmann(můj komentář a je to fakt pravda:
My třeba my vyhořeli. mamka s tatkou šli ke kmotře a kmotrovi a říkali nám nezapalujte prskavky bo vyhoříme ještě akorát tak, mno a to k vánocům si naši koupili nový koberec, jako spolem nazájem, víš a už byl na štědrej den položenej a po večeři odešli a přišel brácha s kámošema a zapálili prskavky, my říkaly ze ségrou že nesmíme, ale oni se smáli, až jsme vyhořely mno ne úplně, ale koberec už nebyl kobercem a stromeček stromečkem, bylo mi asi 5 let. Svedli jsme to na mě, že jsem je za každou cenu chtěla vidět a když mi bylo 16 a mamka s tím vyrukovala tak né já, ale ségra, nene to byl Pavel, ale Jana by nedostala my to nebyly, když mamaka to někomu vyprávěla, takže se to dozvěděla až po takový době. Mamka jen užasla, že tolik let mi to vyčítala už od 5let a já vinu pořád nechávala na sebe a to od takovýho prcka co jsem byla, já bych to ani neprozradila, ale pamatuju si ten oheň do teď, jsem byla vyplašená)

                 a Labanda ©    sice nemám moc kolik můžu poslat, ale pošlu něco ano i ta malá částka k malé částce si sedne a udělá nakonec velkou hromadu ;-)

Diskriminace žen

19. října 2010 v 10:00 | Labanda ©
Jedním ze sociálních fenoménů, s nimiž se potýká celá západní demokratická civilizace, je nerovné postavení mužů a žen. Této diskriminaci jednoho pohlaví se vyspělé demokracie nevyhnuly ani přes přijetí řady zákonů, směrnic a opatření, které byly od druhé poloviny 20. století přijaty a které měly všechny existující rozdíly mezi oběma pohlavími vymazat.
čti v celém článku:
šipkadolu4

Oba mají nej.

14. října 2010 v 15:00 | Labanda ©
nej2

Nevídané bylo k vidění v Londýně, kdy se na křestu knihy Věřte, nevěřte sešli dva opravdu kuriózní lidé...
Khagendrovi Thapa Magarovi je 17 let, měří pouhých 56 centimetrů a váží 4,5 kilo. Je tak nejmenším člověkem na světě!
Do náruče si ho na zmíněném křestu knihy vzal oproti tomu člověk s největším bicepsem na světě. Je jím osmadvacetiletý Brit Tiny Iron, který váží 127 kilo, a 61 centimetrů je číslo, které udává obvod "naběhlé boule" bicepsu na jedné jeho paži.


Khagendr Thapa Magar je "velkou konkurencí" pro Kolumbijce Edwarda Nino Hernandeze. Ten byl nově zapsán do Guinessovy knihy rekordů jako nejmenší člověk na světě starší 18 let. Ve svých čtyřiadveceti letech měří necelých 70 centimetrů.

Edward se živí jako bavič v obchodě, sní o cestě kolem světa a novém automobilu. Jenže právě Khagendr bude mít již v polovině října 18. narozeniny, a tak mu "nejmenší" rekord zkrátka vyfoukne. Sám je dosud zapsán jako nejmenší teenager.

Migréna

1. října 2010 v 13:48 | Labanda ©
migrény

Migréna a její příznaky

Tou trpím často :-(
Typická je tepavá bolest na jedné straně hlavy - na čele, u spánků nebo za očima. Migrénová bolest způsobuje přecitlivělost vůči světlu, zvukům, či pachům - tyto problémy se často hlásí v předstihu. Problémy způsobuje i mírná námaha, jako například stoupaní do schodů. Mnoho lidí trápí nevolnost, zvracení nebo potíže s viděním. Bolest často bývá tak silná, že postiženému dokáže znemožnit vykonávat běžné denní aktivity.
Kdo to zažil, ví své: migréna není jen obyčejná bolest hlavy. Dokáže pacienty doslova invalidizovat. Trpí jí až 8% populace, z toho 75% jsou ženy.
Slovo migréna pochází z řeckého hemicrania, což znamená "pouze polovina hlavy". To proto, že obvykle skutečně zasahuje jen polovinu hlavy.
čti v celém článku:
šipkadolu
 
 

ReklamaKaždá vteřina je čekání na osud.
Na osud mé naděje...
...na osud svého já...
labanda©

No Coment
www.weblight.cz